Jakou posilovací věž koupit domů?

Posilovací věže patří mezi komplexní posilovací stroje, obvykle velmi robustní. Nevejdou se do každého bytu. Přesto existují výjimky, které vám umožní cvičit celé tělo i v domácím prostředí.

Záleží na vašich prostorových a finančních možnostech. Doma ovšem obvykle příliš místa nemáme, takže volíme co nejmenší posilovací věž s možností složení.

Výhodou posilovacích věží je možnost procvičení, posilování celého těla. Na věžích můžete provádět obvykle i více jak 100 cviků, kterými protáhnete celé tělo. Je nutné si sestavit tréninkový posilovací plán, abyste opakovaně neposilovali a tím nepřetěžovali jednu partii těla.

Domů menší věž

Uživatelé často hledají podle obrázků výrobků. Stačí se ve vyhledávači přepnout do hledání obrázků a můžete si najít svou malou posilovací věž do bytu. Funkčností se pak věže příliš neliší a každá má základní cviky:

  • butterfly s oporou zad
  • tlaky vsedě s oporou zad
  • horní kladka pro stahování zátěže
  • spodní kladka (pro simulaci veslování)
  • stahování kladky v sedě
  • předkopávání
  • zakopávání 

 Dražší věže mívají ještě další cviky, vyšší nosnost, kotouče v ceně a jsou vyrobeny ze silnějších profilů.

Pro domácnosti důležitým parametrem je také celková hmotnost věže, které se pohybuje od cca 30 kg až po 200 kg. S tím souvisí možnost transportu. Lehčí věže můžete uklidit do šatny, nebo komory.

Tip na nejlevnější věže pro domácí posilování

Ze segmentu nejlevnějších věží doporučujeme inSPORTline ProfiGym N10, který vás překvapí velmi dobrým poměrem ceny a výkonu. Stejně jako většina ostatních věží nabízí více než 100 různých cviků s efektivním procvičením celého těla. Součástí i této levné věže jsou horní kladka, spodní kladka, předkopávání, zakopávání, nebo butterfly. Posilovací věž inSPORTline ProfiGym N10 disponuje dvěma trny na kotouče o průměru 30 mm, na které si můžete naložit hmotnost dle vlastní potřeby.

Pro domácí posilování je dostačující, pokud chcete více cviků a vyšší hmotnost závaží, je třeba se podívat do vyšší cenové třídy.

Posilovací věže  >  Novinky  >  Jakou posilovací věž koupit domů?

Novinky

Všechny novinky