Na co dát pozor při výběru posilovací věže?

Máme pro vás nové tipy pro výběr posilovacích věží. Jak je správně vybírat?

Posilovací věž je kombinací více posilovacích strojů, prvků a je vhodná pro začátečníky i pokročilé sportovce. Díky kombinaci posilovacích prvků umožňuje provádět na jednom místě mnoho cviků a tím šetří čas i peníze. 

Jak vybrat tu správnou věž a na co si dát při výběru a nákupu pozor?

1. Konstrukce posilovací věže

Základem je posilovací lavice, horní a spodní kladka (dívejte se na provedení, na použité materiály převodových lanek). 

Co se týče závaží, tam rozlišujeme mezi deskovým a kotoučovým. Na první pohled se podívejte především na použité materiály a celkovou kvalitu věže. Pomohou i recenze na srovnávačích zboží, reference posiloven apod.

I v případě domácí věže se vyplatí investovat do robustnějšího stroje. Samozřejmě s ohledem na vaše finanční a prostorové možnosti.

Posilovací věž vyžaduje dostatek prostoru

Před nákupem věže si pro ni vyhraďte dostatečný prostor. Uvádí se minimálně 3x2 metry a 2,5 metru na výšku. Některé posilovací věže se dají složit a přesouvat na kolečkách. Ale pro samotné posilování vždy budete potřebovat prostor.

2. Zatížení věže

Klíčovým parametrem je celkové zatížení věže. Maximální zátěž věže bývá běžně 130 kg, některé typy uvádí až 150 kg. Doporučujeme co nejvyšší zatížení, vyplatí se zvláště pokud na věži budou cvičit lidé s výraznou nadváhou. 

Hlavní kritéria výběru posilovací věže

Podle průvodců patří mezi hlavní kritéria:

  • účel použití
  • maximální nosnost (zátěž)
  • rozměry a skladnost
  • cena vs. kvalita
  • servis a montáž od prodejce
  • délka záruky (vyžadujte 5 let a více)

S posilovací věží můžete procvičit celou řadu svalů. Pokud vyberete správně, dostanete věž, na které posílíte horní i dolní končetiny, hrudní a záda, ale i ramena a břišní svaly.

Posilovací věže  >  Novinky  >  Na co dát pozor při výběru posilovací věže?

Novinky

Všechny novinky